Tegevusmaal (action painting)

Praktiline koolitus kunsti- ja klassiõpetajatele.

Maht: 8 at.

Tegevusmaal sai laiemal kunstiareenil tuntuks 50-datel Ameerikas. Jackson Pollock oli selle üks kuulsamaid esindajaid leiutades tilgutamistehnika.  Tegevusmaal tõi tähelepanu alla teose loomise protsessi- mitte pilt üksi ei olnud enam kunstiteos, vaid pilt koos selle loomise protsessiga. Nii kujundati pildi loomisest etendus.

Tänaseks on tegevusmaalil selja taga piisavalt pikk ajalugu, kunstiteadlased on seda analüüsinud ja kunstnikud selle piire palju kordi proovile pannud. On leiutatud lugematul hulgal tehnikaid, mida on põnev katsetada nii lasteaialaste, kui ka täiskasvanutega. Lisaks hoogsale pingevabale tegutsemisele (kellelgi pole põhjust öelda, et "ma ei oska") saab tegevusmaali teemat kasutada abstraktse kunsti üle arutamiseks, automatismi ja spontaansuse uurimiseks, etenduse korraldamiseks ja ülesvõtmiseks ja paljuks muuks.

Koolitusel otsime vastust küsimustele:

Milline on olnud tegevusmaali lugu? Kes on selle silmapaistvaimad esindajad? Kuidas on kunstnikud piiridega mänginud? Mida saab tegevusmaaliks kasutada? Kuidas arutleda õpilastega valminud tööde üle? Kuidas tegevusmaali teemat hinnata?

1/3 koolituspäevast vaatame pilte ja räägime juttu. 2/3 päevast tegevusmaalime paljudel erinevatel viisidel.

Koolituse viib läbi Kristi Laanemäe.

Aeg ja koht:  6. jaanuaril Tallinnas, Sõle 40 III korrusel, MTÜ Loovalt tulevikku kooli ruumides. Kell 10.00-17.30

Koolituse osalustasu: 55 Eurot

Osalustasu sisaldab materjale ja kohvipause.

Registreerumine: http://loovalt.ee/kursusele-registreerumine


Kui soovid infot koolituste, õppematerjalide jne kohta, pane end kirja.
* Kohustuslik väli

Meid toetavad: