Tegevusmaal (action painting)

Praktiline koolitus kunsti- ja klassiõpetajatele.

Tegevusmaal on aktiivselt kaasav maalimisviis, mis ei nõua keerulisi tehnilisi oskusi, kuid on ometi väga õpetlik, kui seda nutikalt tunnis rakendada. Tegevusmaaliga lähevad väga hästi kaasa igas vanuses lapsed ja täiskasvanud. Sellel on kerge teraapiline mõju ja kõik saavad eduelamuse. Ometi on õpetajal vaja teadmisi, et tegevusmaali käigus laps ka midagi õpiks.


Tegevusmaal sai laiemalt tuntuks 50-datel Ameerikas. Jackson Pollock oli selle üks kuulsamaid esindajaid leiutades tilgutamistehnika. Tegevusmaal tõi tähelepanu alla teose loomise protsessi- mitte pilt üksi ei olnud enam kunstiteos, vaid pilt koos selle loomise protsessiga. Nii kujundati pildi loomisest etendus.

Tänaseks on tegevusmaalil selja taga piisavalt pikk ajalugu, kunstiteadlased on seda analüüsinud ja kunstnikud selle piire palju kordi proovile pannud. On leiutatud lugematul hulgal tehnikaid, mida on põnev katsetada nii lasteaialaste, kui ka täiskasvanutega. Lisaks hoogsale pingevabale tegutsemisele (kellelgi pole põhjust öelda, et "ma ei oska") saab tegevusmaali teemat kasutada abstraktse kunsti üle arutamiseks, automatismi ja spontaansuse uurimiseks, etenduse korraldamiseks ja ülesvõtmiseks ja paljuks muuks.

Koolitusel otsime vastust küsimustele:

Milline on olnud tegevusmaali lugu? Kes on selle silmapaistvaimad esindajad? Kuidas on kunstnikud piiridega mänginud? Millised alused ja värvid sobivad?  Mida veel saab tegevusmaaliks kasutada? Kuidas arutleda õpilastega valminud tööde üle? Kuidas tegevusmaali teemat hinnata?

1/4 koolituspäevast vaatame pilte ja räägime juttu. 3/4 päevast tegevusmaalime paljudel erinevatel viisidel. Sellelt koolituspäevalt võtad kaasa terve portsu maale, mis jäävad emotsionaalseks mälestuseks toredasti veedetud päevast.

Koolituse viib läbi Kristi Laanemäe, TLÜ kunstiõpetuse didaktika lektor.


Sihtgrupp: lasteaia, klassi- ja kunstiõpetajad. Eelnevad kogemused ja oskused ei ole vajalikud.

Maht: 8 at.

Koolituse osalustasu: 70 Eurot

Osalustasu sisaldab kõiki vahendeid ja kohvipause. Kaasa saab slaidid, hindamisvahendi, refleksiooni tööriista ja mitu maali.

Lisainfo ja küsimused: kristi@tulevikukool.edu.ee

Kavas on 2 erinevat koolitust sama sisuga:

1. Aeg ja koht: 18.06.2019. Võrumaal (koht täpsustub). Kell 10.00-17.00.

Registreerumine: http://loovalt.ee/aok/registreerumine-1


PS! Kui soovid osaleda kahel koolituspäeval Võrumaal 17. ja 18.06 saad ise broneerida ööbimise suurepärases Piusa Ürgoru Puhkekeskuses.


2.  Aeg ja koht: 19.08.2019 Tallinnas, Karjamaa 18. 

Registreerumine:  http://loovalt.ee/aok/registreerumine-1

PS! Varasele registreerujale ja koolituskulu tasujale soodustus (enne 20.06)Kui soovid infot koolituste, õppematerjalide jne kohta, pane end kirja.
* Kohustuslik väli

Meid toetavad: