Koolitus "Joonistuse avastmine" klassiõpetajatele ja kunstiõpetajatele 19. aug

Kristi Laanemäe  

Joonistuse avastamine. 12.09. ja 13.09. Võrumaal

Kunsti, visuaalkultuuri ja pedagoogika areng toovad uusi tuuli ka kunsti õpetamisse. Joonistamine, mis on laste jaoks loomulik ja väga oluline tegevus on samuti muutumises.  

Mis on joonistamine tänapäeval? Mis on joonistusoskus ja kas see võib olla igal ühel? Kas ja kuidas peaks joonistamist õpetama? Kuidas saada üle/aidata last üle joonistamistõrkest? Millised võivad olla joonistamise stiimulid? Milline peab olema lapse joonistatud pilt? Kas tähtsam on protsess või tulemus? Kas üle ääre tohib värvida? Kuidas tagasisidestada lapsi joonistamisel? Kes otsustab, kas pilt on valmis?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastuse MTÜ Loovalt tulevikku praktilisel koolitusel "Joonistamise avastamine".

Koolitusele on oodatud kõik õpetajad, kes õpetavad lastele kunsti algkoolis. Eraldi koolitus on klassiõpetajatele ja kunstiõpetajatele, kes õpetavad vanemates kooliastmetes. Joonistamisoskused ei ole vajalikud. Eriti oodatud just oledki siis, kui arvad, et ei oska joonistada.

Koolituse läbiviijateks on:

Kristi Laanemäe- TLÜ Kunstihariduse osakonna didaktika lektor ja MTÜ Loovalt tulevikku koolitaja. Õppinud maalikunsti, kunstipedagoogikat ja uusmeediat. Kristi poolt on koolitusel sissejuhatav osa ning kirjalik materjal koju kaasa võtmiseks.

Margot Kask- TLÜ Kunstihariduse osakonna kunstikompositisiooni dotsent, loomingulise joonistamise lektor, kunstnik, kunstiõpetaja.

Margot ühendab joonistamise teooria ja praktika arengupsühholoogiaga; viib läbi praktilisi ülesandeid ja näitab põnevaid pilte. Algklasside õpetajate koolitus keskendub rohkem mängulisele mitmekesisele tegevusele, mis aitab joonistamise piire laiendada. Vanematele kooliastmetele mõeldud koolitus kasutab samuti joonistamise laiendamise printsiipi, kuid lisab sellele kontseptuaalsuse ja kompositisiooni/pildi "lugemise"  

Marilyn Jeeser- kunstnik, TLÜ kunstiõpetaja eriala magistrant. Marilyn teeb erinevaid vabastavaid joonistusharjutusi ja koosjoonistamise ülesande. Vanemale kooliastmele mõeldud koolituspäeval põimib Marilyn vabastavad joonistusharjutused kontseptuaalse mõtlemise ja teadliku loovuse arendamisega.

Pille Õnnepalu- 20 a staažiga kunstiõpetaja, luuletaja.

Pille näitab, kuidas luua loomingulist poeetilist õhkkonda, milles lapsed alati avanevad. Praktiline joonistusülesanne kulgeb loo jutustamise ja loomisega põimitult. Pille võtab ka viimase ülesandega kokku kõik, mida päeva jooksul tehti.

Põhikooli ja gümnaasiumiastmes keskendub Pille kirjanduse ja joonistamise seostele. Täpsemalt lühikese joonistuse, haiku ja rahvaluule seosed joonistamisega.

Koolitus toimub Piusa Ürgoru Puhkekompleksis Võrumaal 12.08 (algklassid)  ja 13. septembril (III kooliaste ja gümnaasium) kell 9.45-17.30. Enamus materjale on meie poolt. Vaja oleks kaasa võtta veidi värvilisi pliiatseid ja harilik pliiats.

Koolituse maksumus on 60 Eurot. Paberid ja joonistusvahendid on hinna sees. Hinna sees on ka kaks kohvipausi ja lõunasöök.

Grupi suurus on u. 15 inimest.

Registreeruda saab siin: http://loovalt.ee/kursusele-registreerumine

Kui on küsimusi: kristi@oivik.ee


Koolituse sisu ülevaade:

Ülesandeks on otsida koos vastuseid küsimustele, millist joonistamist on vaja algkoolis ja kuidas ühendada oodatavat korralikkust ja koordinatsiooni, täpset mõtte ja keha juhtimist, loovusega.

Eesmärgiks on klassiõpetajale katsetavate joonistamise praktikate tutvustamine teoreetiliste ja praktiliste kogemuste abil. Katsetame lähenemisi, mis on kunstipraktikas ja -hariduses kasutusel alates modernismist ehk nüüd juba üle saja aasta. Ja paari niisugust, mida Austraalia põlisrahvad on kasutanud juba teadmata kaua. Tulemuseks võiks olla laienenud "joonistuslik" silmaring ja vabaduse tunnetamine joonistamisel.

Selleks vaatame näiteid ja arutame eristavalt läbi abstraktse, konstrueeriva ning optilisest realismist lähtuva joonistamise. Joonistamise teooria poolelt käsitleme piir-, abi-, telg-, põhi- (pea-) ja faktuurijooni. Võrdleme joonistamist kirjutamisega. Võrdleme joont ja pinda. Uurime joonistust tegevuse jäljena. Arutleme märkide kujutise- ja tähenduslike osade seoste üle. Puudutame ka valgust ja varju ning nende suhet vormiga. Proovime käivitajana erinevaid stiimuleid- muusikat, narratiivi, poeesiat, sõna, tunnet, liikumist, koostööd. Proovime luua loovat poeetilist õhkkonda. Katsetame palju erinevaid joonistusviise ja -vahendeid. Joonistustsüklite lõpus räägime valminud piltidest.

Oled soojalt oodatud!

Kommentaarid: 4

KUIDAS BRIAN ROLANDI POOLT LISADA Ma olen Bryan Roland nime, ma tahan kasutada seda keskmise hoiatada kõiki laenu otsijad olema väga ettevaatlik, sest kõikjal on pettus, mitu kuud tagasi olin rahaliselt pingelised ja kuna nende meeleheide olin petta mitu online-laenuandjate. Ma peaaegu kaotanud lootuse, kuni sõber kutsub mulle väga usaldusväärse laenu nimega hr Stephen Williams (Jumal, kes hirmutab) annab mulle laenu 145 000 euro võrra alla 72 tunni ilma stressita. Selgitades firma posti teel ja kõik nad ütlesid oli nuta, sest ma saan laenu selle firma, ja ka olen teinud õige valiku ühendust nendega, täidetud taotlusvormi laenu ja jätkus kõik, mis küsiti minu ja mu šokk, ma sain laenu. Kui vajate krediiti, võtke temaga kohe ühendust: stephenswillsloan@gmail.com Ma kasutan seda keskkonda, et hoiatada kõiki laenuotsijaid põrgu eest, mida ma võtsin nende võltste laenuandjate kätte. Tänan teid STEPHEN WILLIAMSi laenufirma eest
Bryan roland  |  6. aprill 2018
laenupakkumine kiire inimese vahel Meil on 190 000 000 euro suurune kapital ja me oleme valmis andma ausale isikule, kes suudab pärast nimetatud vahendite omandamist tasuda mulle laenu. makse kestus, peate ise valima ja ka vajaliku summa. Ma pakun 5000 eurolt 500 000 euroni ja maksetähtaeg peaks olema 2 aastat ja 15 aastat. Vajaduse korral võtke minuga ühendust niipea kui võimalik, sest olen teeninud 24 tundi ööpäevas. E-MAIL / valerie.rigas@gmail.com
laenupakkumine kiire inimese vahel  |  8. oktoober 2018
Tere ja Tere tulemast Spotcapi ülemaailmsetesse laenuteenustesse. Minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka laenukonsultant. Kas vajate rahalist tugevdamist? kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? Kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotcapglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teie kontol on laen 24 tunni jooksul, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas. Pakume kõikvõimalikke laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pika- kui ka lühiajalisi laene ning lisaks saate laenata kuni 15 miljonit eurot. Minu ettevõte aitab teil mitmesuguste laenutoodete abil saavutada mitmesuguseid eesmärke. Me teame, et õigustatud laenu saamine on alati olnud tohutu probleem Üksikisikute jaoks, kellel on rahalisi probleeme ja kes vajavad selle lahendamist, on paljudel inimestel kõrgete intresside tõttu nii keeruline omakapitalilaenu saada kohalikest pankadest või muudest finantseerimisasutustest. määr, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused Enam pole ooteaegu ega stressirohkeid pangavisiite. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu ja teha tehinguid igal ajal ja igal pool, kus seda vajate Pakume 24-tunnist maailmatasemel laenuteenust. Päringutele / küsimustele? - Saada e-kiri aadressile | spotcapglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | & Saate vastuse hetkega. Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe raha, lihtsalt kirjutage meile ja saate laenu. Teie rahaline vabadus on teie kätes!
Claudia klein  |  2. märts 2020
Tere daamid ja härrad. Kas vajate rahalist abi? Paljud inimesed otsivad seal rahalist abi, kuid nad ei tea, kuidas seda teha. Kas teate, et saate oma rahalise olukorra lahendamiseks taotleda laenu ja saada laenu vähem kui 24 tunni jooksul? Mõni inimene võib arvata, et laenu saamine on keeruline, kuid ma vajan, et te teaksite, et minu ettevõttelt on laenu saamine väga lihtne, kuna püüame muuta laenamise lihtsaks, mugavaks ja taskukohaseks. Pakume paindlikke ja mitmekordseid laenuvõimalusi, sealhulgas tagatud ja tagatiseta laene, pikaajalisi ja lühiajalisi laene, mis on kohandatud teie rahalistele vajadustele. Meie teenus on väga kiire, usaldusväärne ja usaldusväärne ning saate laenata kuni 20 miljonit eurot subsideeritud intressimääraga 2,5% aastas. NoviCap on õige ettevõte, kellega ühendust võtta, kui teil on kiiret laenu vaja. NoviCap pakub finantseerimislahendusi. Pakume igasuguseid finantsteenuseid, näiteks ärilaen, isiklikud laenud e.t. Pakume 24-tunnist maailmatasemel laenuteenust. Laenu saate oma telefoni või sülearvuti kaudu taotleda igal ajal ja igal pool omale sobivas kohas, peate vaid võtma meiega ühendust E-post: (novicapfinancialservices@gmail.com) VÕI Kirjutage meile WhatsApp kaudu: +31642117819. SEE LAEN on kõigile kättesaadav!
Steve Hoffman  |  8. aprill 2020
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Kommenteeri:

Kui soovid infot koolituste, õppematerjalide jne kohta, pane end kirja.
* Kohustuslik väli

Meid toetavad: